Одним із перших етапів реформування медицини стали нововведення в роботі “швидкої”. Нині Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має чимало функцій. Виконувати їх допомагають кваліфікований персонал і сучасне обладнання. Кілька днів тому в центрі запрацював новий потужний сервер.

– Наша гордість – це обладнання, хоча зараз ми використовуємо його не повністю, адже потрібне спеціальне програмне забезпечення, а це вимагає значних коштів, – розповідає інженер-програміст Максим Шумський.

Керівництво центру працює над тим, аби виклики з усіх куточків області остаточно перевести на центральну диспетчерську, оператори якої відстежують рух автомобілів “швидкої” он-лайн. Також вони розподіляють дзвінки на екстрені й не екстрені, адже частина абонентів телефонує, щоб, приміром, уточнити назву чи дозування лікарських препаратів, дізнатись адресу медичних закладів.

Продовжує головний лікар центру Олег Куц.

– Ми вже маємо тут 82% викликів, які обслуговує центральна диспетчерська. Тепер ми можемо бачити не лише виклики, які йдуть зі стаціонарних телефонів, але й місце, звідки надходять виклики з мобільних, тобто в перспективі це полегшить встановлення місцезнаходження людини, яка тримає мобільний телефон.

Нині в центрі продовжують набирати персонал для роботи в диспетчерській та очікують нових розробок програмістів задля ефективнішої роботи.