«Охорона праці та безпека лісозаготівельних робіт» – така виїзна нарада-семінар відбулася на базі Ковельського лісового господарства. Працівники Скулинського лісництва дали майстер- клас із безпечної заготівлі деревини. Вони трудилися на заболоченій  вільховій ділянці, розташованій у важкодоступному місці. Дерева тут досягли віку стиглості – 61 рік.

Бригада  дотримується технологічної схеми, – наголосив помічник лісничого Скулинського лісництва Олександр Зінчук.

– Зробили підготовчі роботи, забрали небезпечні, гнилі,  сухостої. Після того назначаємо магістрального волока, позначаємо його фарбою. Понижуються на ньому пні, далі робиться площадка, верхній склад, на який буде натрильовуватися ліс. Після цього іде валка дерев, штабелюється ліс, – розповів Олександр Зінчук.

Тут же вільху розкрижують – розрізають на сортименти, відповідно до гостів.  Поруч із лісосікою – будиночок для обігріву, місце для заправки бензопил.

Продовжує заступник начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Олександр Рибчинський:

 На постійному контролі – питання охорони праці. Торік витратили 8 мільйонів гривень на заходи з охорони праці. Цього року уже витратили більше 3 мільйонів гривень, ставимо питання про будиночок для обігріву, працюємо над тим, щоб робітники були забезпечні інструкціями і були навчені.

На нижніх складах переробляють цінні породи деревини: сосну і дуб. Тут їм надають товарного вигляду: відсікають пошкодження й місця з сучками, відвантажують сировину споживачеві. На ділянках, де зрізали дерева, фахівці займаються лісовідновленням. У Скулинському лісництві торік зрубали граби, а на їхньому місці посадили сосни й дуби, –розповів  директор державного підприємства «Ковельське лісове господарство» Володимир Данилюк.