Сьогодні — 112-а річниця з дня народження Ніла Хасевича — члена Організації українських націоналістів, Української головної визвольної ради, Української повстанської армії. Також він був художником-графіком.

Життя і діяльність Ніла Хасевича пов’язані з Волинню. Зокрема, 1943—1944-го він очолював політико-пропагандистську ланку групи УПА «Північ», якою командував Дмитро Клячківський (Клим Савур).

Ніл Хасевич створив ескізи нагород УПА. За повідомленням Українського інституту національної пам’яті, загалом їх було 16. Це два проекти Хреста Бойової Заслуги, п’ять – Хреста Заслуги, три – медалі «За боротьбу в особливо важких умовах». Окрім того, художник розробив чотири ескізи відзнаки приналежності до УПА, два – відзнаки до 20-річчя ОУН. Ніл Хасевич детально описав, як виготовляти ордени, жетони та стяжки в підпільних умовах.

Як повідомила представниця інституту національної пам’яті Леся Бондарук, за час діяльності УПА було нагороджено 1102-х учасників національно-визвольної боротьби. Українська головна визвольна рада відзничила Ніла Хасевича «Срібним Хрестом Заслуги» і медаллю «За боротьбу в особливо важких умовах».