fondСьогодні — Всеукраїнський день бібліотек. Бібліотеки – один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських знань.

Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися близько 2,5 тис. років до нашої ери. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники писали важливу для них інформацію.

У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14 травня 1998 року Президентом України було підписано Указ про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі, – близько 53 тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.