«Життя прожити — не поле перейти». З кожним наступним кроком людина переконується в істинності цієї давньої мудрості. Однак,  зрозуміти суть цих слів може лише той, хто має за плечима багаторічний багаж життєвого досвіду. Таким може гордитися Андрій Антонович Рубаха із села Баківці Луцького району, який відсвяткував столітній ювілей.

Широке та довге “поле” приготувала доля для Андрія Антоновича. Чоловік прожив нелегке життя. Служба в польському війську, наймитування у пана, боротьба з фашистами,  полон і важка праця на Донбасі — це  невелика частинка життєвого літопису ювіляра. Довелося пережити і голод. Однак, чоловік ніколи не нарікав на випробування. Усе життя молився і важко працював. Саме це і є секретом довголіття, вважає ювіляр.

Привітати Андрія Антоновича зі столітнім ювілеєм у батьківській хаті зібралася уся родина. Дружина Марія Василівна, яка 9 літ тому пішла у засвіти, подарувала  чоловіку 3 діток. Тішать дідуся 6 онуків і 6 правнуків. Усі вони відзначають надзвичайну доброту дідуся.

До ста літ Андрій Антонович зберіг ясну пам’ять і гострий розум. Згадує події молодості, співає пісень часів служби в польському війську і щиро вболіває за майбутнє України, постійно наголошуючи, що війна — то справжнісінька біда. Село Баківці Луцького району направду гордиться своїм довгожителем — столітнім ювіляром.