2222222У червні минає 2 роки з часу створення роти патрульної міліції роти спеціального призначення «Світязь». З цієї нагоди в приміщенні головного управління національної поліції у Волинській області зібралися колишні і нинішні бійці роти спецпризначення, окремі правоохоронці й журналісти. Зокрема, творча група телеканалу «Нова Волинь», що працювала над телефільмом ««Світязь»: дорога болю і слави». Появу цього фільму зініціювали бійці «Світязя», які пройшли «Іловайський котел». На дорогах неоголошеної війни вони втратили 7-х побратимів, наших земляків. Отож, у телестрічці йдеться про біль і славу волинських хлопців.

Цей фільм дивилися і учасники зустрічі в поліцейському управлінні, яку організували представники Управління нацполіції в області. Зібралися, щоб віддати належне бійцям «Світязя». А також, щоб подякувати авторам фільму: коментатору і автору Оксані Євпак, оператору-постановнику Валерію Фетисову, режисеру монтажу Анжелі Шабалі та редакторові Марії Андрушко.

Колишні бійці роти спецпризначення «Світязь» Андрій Ткачук і Андрій Рабомізо, а також генерал поліції третього рангу Петро Шпига вважають, що робота зроблена на совість, тож їхні загиблі побратими ніколи не будуть забуті.

Фільм про волинську спецроту оцінили й за кордоном: він здобув найвищу нагороду, гран-прі, на міжнародному фестивалі у польському Ольштині. За умовами цього конкурсу телерадіопрограм, його транслюватимуть на тамтешньому телеканалі. Утім, він важливий для глядача будь-якої національності, адже це фільм-історія, фільм-сповідь і фільм-свідчення.

Керівник волинської поліції вручив подяки творчій групі телефільму. А редактор стрічки і перший заступник директора волинської філії НТКУ Марія Андрушко передала презентаційні копії фільму родинам загиблих і управлінню поліції.