“Волиняни мають продавати в інші регіони країни і за кордон не зерно, а вироблену з нього продукцію”, – такий заклик вже другий рік поспіль  перед жнивами озвучили керівники області.  Під час виїзної наради-семінару з  підготовки до збиральної кампанії йшлося про співпрацю різних державних структур з аграріями. Заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк наголосив, що керівники області не вказують селянам, як збирати врожай, він каже, що від влади залежить робота контролюючих органів.

Віталій КАРПЮК, заступник голови облдержадміністрації: “Робота пожежників, інспекцій, тих хто буде приймати зерно має бути направлена в один вектор з аграріями ”.

Серед проблем, про які під час семінару говорили керівники господарств, найпоширеніша – нестача обігових коштів. “Щоб успішно зібрати урожай, доведеться суттєво скоротити поголів’я ВРХ”, – каже керівник  сільгосппідприємства “Русь” Горохівського району Роман Притулюк. Натомість, Віталій Карпюк такий спосіб вирішення фінансових проблем назвав неприйнятним. А головний ветеринарний лікар області Богдан Лозинський запропонував ускладнити процедуру скорочення молочного стада.

“ Держава запропонувала аграріям ефективні шляхи вирішення фінансових проблем, зокрема форвардні закупівлі аграрного фонду ”, – зазначив Віталій Карпюк. Щоправда, для оформлення контрактів варто було їхати до столиці, на це й скаржилися деякі керівники господарств. Заступник голови облдержадміністрації вважає цю перешкоду незначною.

Навряд чи волинські одноосібники продавали зерно за форвардом, а от фінансова ситуація у них не ліпша, ніж у крупнотоварних підприємств. “Селянам буде складно зібрати врожай, якщо власники комбайнів піднімуть ціни на свої послуги ”, – заявив начальник головного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко.

Цього року волинські аграрії планують зібрати 655 тисяч тонн збіжжя, торічний показник – 579 тисяч тонн, що зумовлене розширенням посівних площ.