Кілька тисяч сортових цибулин у підвалі луцької флористки уже до кінця лютого перетворяться на яскраві квіти. Для цього зусилля прикладає уся сім’я Віри Волкової: донька, зять і маленька внучка.

За вікном лютує лютий, а на вікні – справжня весна. Кожен сантиметр городу лучанки Віри Волкової та усі підвіконня зайняті квітами.

Щойно вийшовши на пенсію, Віра Федорівна зрозуміла: флористика — це та справа, якою хотіла займатися все життя. Тому нині вирощує квіти цілий рік. Щойно в грудні відцвіли останні троянди і хризантеми, у січні зацвітають перші тюльпани, гіацинти і крокуси.

 То труда багато, люди можуть купити дешевшу квітку, як ті голандські, що привозні. І вона міцніша, і її можна понюхати, і вона вабить око. Вирощуємо на День закоханих, менше квітів – на вигонку, решта стоять у підвалі, ждуть вигонку до 8 Березня. Вже в перших числах лютого буде вся квітка в’їжджати в хату, на підігрів,на підсвітку, щоб зацвіли до свята, – розповіла Віра Волкова.

Цибулькові квіти флористка зберігає у підвалі. Тут – понад 3 тисячі тюльпанів, кілька сотень гіацинтів, півтисячі крокусів. Багаторічні — на городі.