колодяжнеСьогодні   до Колодяжного з’їхалися  фахівці  Музейної справи України. На Волині вони   вивчатимуть нові форми і методи діяльності літературних музеїв. Така тема семінару, який організували Колодяжненський літературно-меморіальний музей, Волинський краєзнавчий музей, Управління культури облдержадміністрації, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Інститут  післядипломної освіти педагогічних кадрів,  Міністерство культури України.

Семінар припав на Дні пам’яті  народної української письменниці, етнографа, фольклориста, громадської діячки і матері  Лесі Українки Олени Пчілки: минає 166-та річниця від дня її народження.

Уперше була  представлена «Серенада»  Франца Шуберта українською мовою на слова Олени Пчілки. Презентувала  це дослідження відомий в Україні науковець –   завідувачка  Київського  музею  Лесі Українки  Ірина Щукіна.  «Музика в житті Лесі Українки». Цей  тематичний захід відбувся за участю народної артистки України, солістки Національного будинку органної  і камерної музики України Наталії Свириденко. Саме їй відводиться першочергова роль у реставрації відомого Лесиного рояля, який нині знаходиться у  так званому «Білому будиночку»  у Колодяжному і на якому виконують музичні твори  переможці багатьох   конкурсів, присвячених Лесі.

Наступними днями  гості слухатимуть  пісенний  фольклор  Ковельщини, побувають на святі  в урочищі Нечимне, відвідають Волинський краєзнавчий музей, Музей  Волинської ікони, Музей історії Луцького братства,  інші заклади, з якими пов’язване дослідження життя і творчості  родини Косачів.