english-for-children“Англійська для дітей героїв”. Проект з такою назвою втілюють у Ковелі. Волонтери місцевого центру допомоги 51-ій окремій механізованій бригаді разом зі своїми бельгійськими партнерами розпочали 10-місячні курси вивчення англійської мови. Дітей з родин учасників АТО навчатимуть на базі міського центру іноземних мов “Європейське майбутнє”. Усі фінансові витрати щодо оплати навчання взяла на себе бельгійська сторона.

Учасниками проекту стали 17 дітей, батьки яких загинули в зоні АТО, були поранені або повернулися з полону.
Ініціатори проекту познайомилися у соцмережах. Але віртуальна дружба українки Наталії Соколової і бельгійки з українським корінням Ангеліни Балкан швидко переросла у конкретні справи.

З Ангеліною ми познайомилися більше років тому, після трагічних подій під Волновахою, у військовому госпіталі. Вона багато допомагала пораненим, якими я піклувалася. Вона допомагала багато фінансово нашим хлопцям. Ми вперше побачилися в одному з київських шпиталів. Вона приїхала з немовлятком на руках. З мамою, вся в сльозах. Ходила, роздавала цукерки і підтримувала наших волинян. 3 вересня відкрився Ковельський центр допомоги 51-ій ОМБр, а 5 вересня вона вже надіслала допомогу дітям загиблих. Це була перша допомога з Європи для ковельського центру. Зараз у нас вже йде співпраця з 9-ма закордонними волонтерськими центрами. Але саме Ангеліна була першою і не покидає нас до цього часу. І в нас дуже багато спільних планів на майбутнє“, – розповіла Наталія Соколова.

“Англійська для дітей героїв” – один зі спільних проектів ковельських волонтерів та їх бельгійських партнерів. Для безкоштовного навчання на курсах англійської мови в ковельському центрі іноземних мов “Європейське майбутнє” організатори відібрали 17 дітей. Усі вони – з родин загиблих в зоні АТО, поранених або тих, хто повернувся з полону.

Меня очень изменил Майдан. В те дни я поняла, что я — украинка. Даже не важно, на каком языке я разговариваю. А потом началась война. Я подумала: мое поколение не так просто изменить и в принципе — не нужно. А почему бы не начать с детей? Потому, что наши дети — это наше будущее. И почему бы не вложить все самое лучшее в их головы. И не дать им шанс. Ведь за ними — будущее Украины… Я встретилась с Натальей в Бельгии, когда она приезжала с другим своим проектом. И она мне сказала — а почему, нет? Это очень хорошая идея. И когда самые успешные дети будут приезжать к нам в Бельгию, они будут видеть все самое лучшее, и они будут привозить частичку этой европейской культуры сюда, к себе на родину“, – зазначила Ангеліна Балкан.

Родини бійців АТО поспілкувалися не лише з координаторами проекту та волонтерами, а й представниками ковельського центру іноземних мов “Європейське майбутнє”. За словами директора центру іноземних мов “EuroFuture” Інни Поліщук, саме на базі цієї мовної школи і формуватимуть європейський світогляд юних ковельчан.

Діти, як пластилін. З ними дуже цікаво і легко працювати. Особливо, навчати англійської. Чим молодша дитина — тим швидше вона навчається. У нас з цього року є вже дітки 4-річного віку. То вони так цікаво говорять : “I am 4”. Наша школа існує 3 роки. У нас тільки в Ковелі займаються 350 діток. Бо всі наші викладачі на роботу йдуть, як на свято. Насправді, дуже важко підібрати людину, для якої б робота була одночасно і її хобі. А в нас саме такий підхід. Тому є результати і в наших дітей”, – розповіла вона.

В рамках проекту на дітей чекають цікаві екскурсії, олімпіади та квести. В планах також – навчання та відпочинок за кордоном для тих випускників курсів, хто матиме найкращі успіхи у вивченні англійської.