Цькування, хуліганство, вимагання грошей, бійки. Із цим частенько зустрічаються діти у шкільному середовищі і не тільки. Це явище називається булінг – тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини до оточуючих, у тому числі й своїх однолітків.

Основні ознаки цього явища – регулярна агресивна і негативна поведінка. У Крупівському навчально-реабілітаційному центрі, де вихованці – це, здебільшого, незрячі дітки, навчали, як уникнути насилля.

 –  Мені знайомий булінг, – говорять учениця Крупівського НРЦ Юлія Пушкіна. – Якось билися два хлопці. Звісно, я пішла, розповіла дорослим, і вони припинили цю бійку.  З’ясували причини, чому це сталося. І більш такого не траплялося.

Старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Нацполіції України Андрій Яцук розповідає:

– Кожен, хто вчився у школі, стикався з негарним ставленням один до одного. У результаті виникали негативні наслідки. В інтернеті ширяться кадри про те, як діти один до одного ставляться, і цей високий рівень насилля серед дітей, звичайно, турбує поліцейських.

За словами Андрія Яцука, серед волинських підлітків випадки насилля не зафіксовані. Проте, каже, проконтролювати це складно.