34777-1uПівтори сотні студентів із 11-ти країн Європи та України приїхали до Луцька на міжнародну молодіжну конференцію. Обласний центр став місцем проведення 9-ї Національної сесії «Європейський молодіжний парламент – Україна», під час якої студенти шукатимуть відповіді на питання, що найбільше хвилюють мешканців континенту.

Протягом кількох днів студенти з різних країн Європи віком від 16 до 22-х років отримують цінний досвід міжкультурного спілкування. Як розповіла президент 9-ї сесії Європейського молодіжного парламенту, представниця Швеції Нура Беруба, студенти працюють у 9-ти комітетах. Наприклад, культури, економіки, чи безпеки. Після обговорення найгостріших проблем, вони працюватимуть над резолюціями для їх вирішення.

Усі ми в Луцьку працюємо над темою «Об’єднані заради миру. Протягом тижня ми обговорюємо все, що пов’язане з цією темою. Під час сесії ми сподіваємося збагатити членів конференції навичками роботи в колективі, сприяння один одному, а також вмінню дискутувати і дати їм певну платформу, що вільно володіти цією темою”, – зазначила вона.

Студенти, які приїхали на конференцію з інших країн переконані, що для України схожі заходи — це ще один крок до ЄС.

Це буде хорошим досвідом для кожного делегата. Вини зможуть самовдосконалитись, вивчити щось нове про ЄС та загалом про Європу. І це ще один крок до ЄС, в тому числі й для України” – наголосив Зураб Гіорговіані, який приїхав зі столиці Грузії Тбілісі. Він розповів, що участь у молодіжних конференціях Європейського молодіжного парламенту бере часто, тож має чим поділитись і з ровесниками.

Після секційних обговорень актуальних проблем, учасники конференції оберуть делегатів, які представлятимуть Україну на міжнародних сесіях Європейського молодіжного парламенту в Лейпцигу та Дубліні.