Сьогодні у Луцьку триває другий день роботи Євроатлантичного молодіжного безпекового форуму. Відбувається захід у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, у ньому беруть участь студенти, викладачі, керівництво вишу та дипломати різних країн.

Одним із організаторів форуму — Посольство Литви в Україні. Захід відвідав і Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс. За словами дипломата, 70% українців підтримують вступ України до Північноатлантичного альянсу. Це свідчить про те, що суспільство довіряє військово-політичному союзу як гаранту нашої безпеки.

До слова, Литва вступила до НАТО 2004-го. Це — найефективніший військово-оборонний альянс, який відчула їх країна. Понад мільярд євро витрачає на оборону Литва.

Студенти міжнародних відносин цього вишу — це майбутні дипломати, які представлятимуть нашу країну на міжнародній арені. Тому вже зараз більшість із них переконані: форум дасть можливість отримати нові знання про НАТО, які в подальшому застосовуватимуть на практиці.

Більше подробиць про Євроатлантичний молодіжний безпековий форум, зокрема, про співпрацю України із НАТО, слухайте у вечірніх випусках “Новин”.