img_0953Роман про кохання бійця АТО до сепаратистки представила у Луцьку львівська письменниця і журналістка Галина Вдовиченко. Як війна змінює людей, як справжні почуття ламають стереотипи про «західняків» і «східняків», – про це і не тільки письменниця говорила з шанувальниками в імпровізованому бібліокафе обласної книгозбірні для юнацтва. Іловайський котел, напружена торік у вересні ситуація під Маріуполем, розповіді поранених бійців спонукали львів’янку до написання роману «Маріупольський процес».

Назва «Маріупольський процес» стосувалася судового процесу над жорстоким вбивцею. Один з героїв моєї книжки впевнений, що коли все закінчиться, обов’язково буде Міжнародний судовий процес над тими, хто роздмухав цю війну і перш, ніж він відбудеться десь там в Гаазі, він має відбутися в Маріуполі, місті, яке встояло, яке не пустило до себе війну”, — розповіла письменниця.

Роман «Маріупольський процес» Галини Вдовиченко сподобався читачам і членам журі конкурсу «Коронація слова», цей твір відзначили у номінації «Гранд романи».

Роман «Маріупольський процес» — це твір не тільки про війну, це значно ширше – до війни і після війни. Це книжка, яка змушує задуматися, чому ми дійшли до того, чому так сталося в Україні”, — поділилась своїми враженнями про роман львівської колеги волинська письменниця Надія Гуменюк.

Як зізнається авторка, роман писала пів року, ні на що не відволікаючись. На її думку, присутність на війні – необов’язкова умова, щоб писати про ці події, можна просто “пропустити” їх через серце.