У Луцьку триває другий чемпіонат міста з дворового футболу пам’яті Миколи Романюка. У змаганнях беруть участь 109 команд, серед яких цього року – одна особлива. Усі її учасники мають вади інтелектуального розвитку. Перед стартом у турнірі гравці цього клубу перемогли у Всеукраїнських змаганнях Спеціальної Олімпіади України з футболу в рамках Європейського футбольного тижня, що відбувся у Кременчузі Полтавської області.

Їх відданості і командному духу могли б позаздрити професійні футбольні клуби української прем’єр-ліги. Луцька Команда Спеціальної Олімпіади України, усі  футболісти якої мають вади інтелектуального розвитку, нещодавно перемогла  у Всеукраїнських змаганнях  з футболу в рамках Європейського футбольного тижня, що відбувся у Кременчузі. Нині ці хлопці вирішили позмагатися у ІІ Чемпіонаті Луцька з дворового футболу пам’яті Миколи Романюка.

Розповідає директор відокремленого підрозділу Спеціальної Олімпіади України в області Катерина Свіщева:

– Ця команда зараз змагається на рівних із здоровими спортсменами. Звичайно, у них не такий фізчний потенціал, але їхня сила духу, їхня воля і жага до перемоги дозволяє їм сказати тільки одне: “Ми – такі, як усі!”

Лідерами команди на турнірі в Кременчузі були голкіпер Богдан Антонюк та півзахисник Віктор Фейдак. Щоправда, хлопці трішки ніяковіють, коли мова заходить про їхній вклад в перемогу. Кажуть, вся справа в командному дусі.

Коли команда — одне ціле, то можна перемагати й іменитих суперників, переконаний тренер Андій Свіщев.

Нині хлопці розуміють, що під час футбольних баталій чемпіонату з дворового футболу їм доведеться змагатися з повносправними суперниками, втім не втрачають надію і сподіваються, що їхній командний дух допоможе і цього разу здивувати  глядачів і суперників.

Мама голкіпера Андрія Мельника Олена розповідає, що перебування в команді  допомагає синові  справлятися з недугою.

– Як мама хлопця, що має синдром Дауна і якому вже скоро 18 років, хочу сказати, що участь у таких змаганнях підносить на новий рівень таких дітей, тому-що до цього часу у них не було взагалі можливості займатися спортом.

У першому ж своєму матчі на турнірі з дворового футболу команда «Козаки» в середині першого тайму вийшла вперед. Голом відзначився Віктор Фейдак. Лічених хвилин не вистачило цим хлопцям  аби створити сенсацію. Перед фінальним свистком суперники зрівняли рахунок. Втім, у груповому етапі у них ще кілька поєдинків, а значить – перемоги попереду.