Меморандум про співпрацю сьогодні в Луцьку підписали керівники громадських організацій “Братство бджолярів Землі Волинської “Ройовий стан”, “Екологічного руху “Твоя земля”, “Спас”, а також Асоціації фермерів і приватних землевласників, Держпродспоживслужби і обласного департаменту агропромислового розвитку.

У документі йдеться про розвиток бджільництва, дотримання прав і захист інтересів людей, зайнятих у цій галузі, про запобігання отруєнню бджіл під час обробки сільгоспугідь пестицидами.

Меморандум підписали під час зустрічі, названої “Діалог заради порятунку бджіл”, що була приурочена до Міжнародного дня боротьби з пестицидами.

– Спілкуючись із пасічниками, я розумію, що немасштабні отруєння бджіл мають місце, і далеко не всі вони обліковуються, – каже голова ГО «Екологічний рух “Твоя земля”» Олександра Тимошенко. – Просто не оприлюднюються. І пасічники перебувають у тривозі та небезпеці.

– Ми хочемо досягти результату, щоб  ми могли один одному дивитися у вічі. Для того, щоб ми зустрічалися не в судах, а на полях, їли смачний не заражений на полях мед, ми, наші діти, внуки.  І урожайність культур збільшувалася, – розповів очільник «Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий стан» Володимир Дмитрук.

Сьогодні в області налічується близько 23-х тисяч бджолосімей.  І це дає можливість виробити в області більше 200 тонн цілющого меду.