img_4710_novyy_razmerУ День української писемності та мови професійне свято відзначають працівники культури та майстри народного мистецтва. З цієї нагоди митців краю привітали в Луцькій міській раді. П’ятеро представників галузі отримали творчі премії міського голови — по 3 тисячі гривень. Ще майже чотирьом десяткам митців вручили Подяки міського голови та управління культури міської ради.

Якщо роль мистецтва в країні недооцінюється, а культурному і естетичному вихованню приділяється недостатня увага, покоління втрачається або ж потрапляє у вир війни. Так вважає керівник народного аматорського театру-студії “ГаРмИдЕр” Руслана Порицька. Вона каже, що, попри всі труднощі, митці зобов’язані творити свою епоху, торкаючись актуальних та важливих тем. Саме ж мистецтво, як засіб впливу на суспільство, має бути належно оціненим.

«В умовах війни мистецькі колективи не повинні зупинятися, не повинні переорієнтовуватися тільки на озброєння, тому що ми знову втратимо покоління. У нас підростають діти, та й загалом просто щоб не зійти з розуму, треба і старшим людям відпочивати інтелектуально. Я не кажу про розваги в чистому вигляді, а про високі жанри, тому тут роль митців, в першу чергу, працювати якісно, працювати так, щоб бути вписаними у сучасність», − розповіла вона.

Успішним був рік і щодо реалізації міжнародних відносин, – відзначив перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев. За його словами,  протягом минулого творчого року луцькі митці особливо доклалися до того, аби обласний центр Волині став помітним не тільки на карті України, а й на карті Європи. Йдеться, зокрема, про численні міжнародні проекти, які волинські працівники культури реалізували на Волині і за її межами.

«Це дуже велика можливість для нас спільно з вами і залучити дуже багато коштів, і інтегруватись в Європейський Союз шляхом написання транскордонних різноманітних проектів», − наголосив Тарас Яковлев.