Перше грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.  Його  відзначають із 1988-го року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, зумовленої закликом медичної спільноти до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. В Луцьку з цієї нагоди відбулася “свічкова” хода в пам’ять померлих від недуги.    

Сотні молодих людей в Луцьку пройшли центральними вулицями із лампадками у руках, висловлюючи стурбованість зростанням кількості ВІЛ-інфікованих у світі. Традиційна “свічкова” хода напередодні Міжнародного дня боротьби зі СНІДом — це бажання привернути увагу громадськості й, особливо, молоді до проблеми поширення недуги.

Хода розпочалася від медичного коледжу і завершилася поблизу головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Тут її учасники із лампадок склали символічну стрічку на знак єдності у боротьбі із ВІЛ/СНІДом. Організатори акції роздавали тематичні буклети.

В Україні зареєстровано більше 125 тисяч  ВІЛ-інфікованих.  Голова Волинського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Макаренко переконана, що зупинити недугу можна лише профілактичним шляхом, а для цього потрібно постійно нагадувати про небезпеку зараження.

У навчальних закладах міста теж відбулися заходи до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом.  А першого грудня о 17-й годині на Театральному майдані Луцька молодіжна громадська організація «Студентська рада Волині» організує театралізовану акцію «Вбиває не СНІД, вбиває байдужість».