img_7751_novyy_razmer14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я здолали страшну трагедію, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Адже саме 14 грудня було завершено будівництво саркофагу Чорнобильської АЕС. Цей день пам’яті став скорботним нагадуванням усьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

Ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС сьогодні вшановували в усіх районах області. Наймасштабніші заходи відбулись у Луцьку. Тут чорнобильці поклали квіти до меморіальної дошки пілота Анатолія Грищенка, який після вибуху реактора перевозив великогабаритні вантажі до місця катастрофи, а також вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Меморіалі Слави.

Після освячення пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, представники товариства «Спілка Чорнобиль», а також обласної ради, облдержадміністрації та міської ради, громадськість міста поклала квіти до монумента.  Згодом усі учасники заходу вшанували пам’ять командира екіпажу Анатолія Грищенка, який виконував надскладні завдання на ЧАЕС: перевозив гелікоптером великогабаритні вантажі на зовнішній підвісці, розробив методику перевезення плит для спорудження саркофага. Покладання квітів відбулося біля меморіальної дошки, що розташована на стіні будинку, в якому проживав ліквідатор аварії на ЧАЕС.