Сьогодні у Луцьку відбулося урочисте закриття фінального етапу 38-ї Всеукраїнської олімпіади з біології. Щороку участь у ній беруть більше сотні школярів з усієї України. Із кращими юними біологами держави і їх наставниками спілкувалася наша журналістка.

Учениця Луцької гімназії №14 імені Василя Сухомлинського Анастасія Цимбалюк за підсумками Всеукраїнської олімпіади з біології виборола друге місце. Дівчина розповіла, що під час олімпіади панувала доброзичлива і творча атмосфера. Не так давно навіть не уявляла, що біологія стане улюбленою наукою.

 Не скажу, що було дуже важко, – каже дівчина. – Проте цього року поміняли формат олімпіади. Особливо завдання тесту В. В принципі, вони були новими, але було цікаво їх розв’язувати. Приємно, що зі всієї України приїхали сюди діти, тим більше, що вони ерудовані та розумні. Було весело провести час з кимось, хто має такі самі інтереси, як я.

Із 26 березня в Луцьку тривав 4-й, заключний етап 38-ї Всеукраїнської олімпіади з біології. До фіналу організатори допустили 120 школярів із різних куточків України. Учасники олімпіади демонстрували свої знання у двох теоретичних турах і одному практичному. Оцінювали роботи учнів 43 члени журі.

Розповідає голова журі Наталія Скрипник:

– Для дітей всеукраїнський етап – четвертий та останній в країні, але він не є останній. Ми відбираємо вісімку на тренувальні збори. З цієї вісімки ми відберемо чотирьох, і вони будуть відстоювати честь нашої країни на міжнародній біологічній олімпіаді, яка в цьому році відбудеться у Великій Британії.

Учителька Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука Галина Ягенська більше 10 років готує школярів до олімпіад. Каже: її  вихованці біології віддають багато часу. Іноді для цього навіть жертвують своїм відпочинком.

Такі олімпіади — хороша нагода для учнів продемонструвати свої знання і навички, переконаний ректор Волинського інституту післядипломної освіти Петро Олешко.

Урочисте закриття 38-ї Всеукраїнської олімпіади з біології відбулось у Луцькому навчально-виховному комплексі №9. Її учасники отримали дипломи і призи. Переможницею стала киянка Дарина Завадська.

Учасники олімпіади також мали можливість ознайомитися з історією та культурою Луцька і Волині.