Крашанки стали головним атрибутом і невід’ємною окрасою виставки-конкурсу писанок і пасхальної атрибутики «Великодня писанка», яку традиційно організувала Любомльська районна бібліотека. Його учасниками  стали 42 писанкарі – і юні, і старші за віком.

На столах – барвисте розмаїття пасхальних композицій. Окрім вже звичних крашанок, писанок, дряпанок, крапанок приваблюють своєю різноманітністю і яйця, декоровані блискітками і зернятками, оздоблені орнаментами з ниток, бісеру, вишивкою, аплікацією. Воістину, немає меж творчої фантазії  поліщуків. А для тих, хто хотів навчитися цьому ремеслу, майстер-клас провели досвідчені писанкарі, серед яких – і директор районної бібліотеки  Світлана Овдієвич.

Світлана Антонівна розповіла, що мистецтву писанкарства вчилася у бабусі. Тепер же жінка тішиться, що писанкарству хоче навчитися і її 6-річна внучка Євгенія.

На виставці представлені писанки постійних учасників конкурсу: сестер Інни та Яни Костюк і  Вікторії Міщук з Любомля, Діани Гайдук з села Черемошна Воля. У ці великодні свята група активних  читачів бібліотек району, які водночас захоплюються писанкарством, взяла участь у виставці писанок у польському місті Хелм.

У всіх родинах фарбування яєць перетворюється на красиве свято, що об’єднує в любові і надихає народною мудрістю.