203-й річниці від Дня народження Великого Кобзаря у Нововолинську присвятили літературно-мистецьку годину. До пам’ятника Тарасові Шевченку, який височить на  Майдані незалежності, прийшли вдячні нащадки поета-бунтаря, щоб покласти квіти і  вклонитися його світлій пам’яті.

Учасників заходу привітали перший заступник Нововолинського міського голови Андрій Сторонський і учасник Євромайдану, ветеран  шахтарської праці Антон Макарук.

Зараз Кобзареве слово правди, слово віри допомагає нам розбудовувати Україну, – зазначив Андрій Сторонський. – Ми повинні  дорожити творчим спадком Тараса Шевченка, перечитувати і переосмислювати  кожен рядок поета у пошуках відповідей на гострі питання сьогодення.

Говорить Антон Макарук:

– Такго генія дала нам історія! Це велика людина, яку треба цінувати, поважати, яку треба   слухати і знати. Бо він дійсно надихає. Він дає нашим хлопцям, які сьогодні на Сході, велику силу. Недавно наш побратим Григорій Жуковський приїхав з фронту. Він каже,  що  там Шевченко у них є. Його настанови, бачення  Шевченкові і через 200 років актуальні й  потрібні для України і українців.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку нововолинці читали вірші, співали пісні на слова Великого Кобзаря.

Нововолинці хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні і полеглих у зоні АТО земляків.