Заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк зустрівся з директором Швейцарського бюро співробітництва та розвитку в Україні з впровадження програми «Здоров’я матері та дитини» Гвідо Белтрані.

Сторони обговорили результати співпраці. Керівник  Швейцарського бюро співробітництва та розвитку в Україні висловив задоволення щодо якості впровадження на Волині проектів з охорони материнства та дитинства.

Співпраця у цьому напрямку розпочалася ще  в 1997 р. з підписання міжурядової угоди «Про фінансове та технічне співробітництво». Поетапно було впроваджено кілька проектів, останній –   за  Програмою “Здоров’я матері та дитини”. Як результат – у  п’яти пілотних закладах – Горохівського, Луцького, Любомльського, Маневицького, Ратнівського районів  та Луцькому клінічному пологовому будинку, неонатальному центрі  обласної дитячої лікарні  – суттєво покращилася матеріально-технічна база завдяки отриманому обладнанню для інтенсивної терапії новонароджених.

Окрім того, область стала пілотною  з інформаційно-комунікаційних  технологій.  14 пологових відділень центральних районних лікарень, за рахунок програми, оснащені комп’ютерною технікою, доступом до інтернету. У рамках візиту Гвідо Белтрані відвідає медичні заклади, де впроваджувалася програма, а також візьме участь у проведенні клінічних семінарів та тренінгів для медичного персоналу установ.