Про перспективи українсько-польського співробітництва йшлося під час ХХІ засідання Консультаційного Комітету Президентів України та Республіки Польща, яке відбулося учора в Києві.

Польща тепер  головує  у раді ЄС, а одним зі своїх пріоритетних напрямків  визначила поліпшення добросусідства зі східними країнами. Присутнім на засіданні Консультаційного Комітету лідерів обох держав був і  голова Волинсьої облдержадміністрації Борис Клімчук.

Борис КЛІМЧУК, голова облдержадміністрації: «Пів року поляки будуть головними для нас друзями в Європейському союзі. Значна доля зусиль Польщі буде направлена на східний вектор політики ЄС, політики добросусідства, в тому числі і для України. Сторони висловили надії, що до кінця цього року ми маємо значні шанси увійти у зону вільної торгівлі з Європейським союзуом».

Під час зустрічі йшлося про примирення українців і поляків на ґрунті історичної пам’яті. Завтра ж від’їздять до Польщі  для упорядкування могил і вшанування пам’яті загиблих українців студенти-старшокурсники історичного факультету Волинського Національного університету імені Лесі Українки на чолі з Директором департаменту культури і збереження історичної спадщини Луцької міськради Сергієм Годлевським, а також із будівельниками.

На оперативній нараді голова облдержадміністрації запропонував  відновити роботу групи українсько-польських істориків, яку створили  в 90-х – на початку 2000-го років для пошуку  і відновлення  забутих чи невідомих сторінок Другої світової війни, і цього місяця провести в Луцьку перше засідання.

 

Наголосив голова ОДА і на тому, що  у переліку нагороджених до Дня незалежності України повинні бути  вчителі, медики, інженери, доярки, а не  чиновники.

 

Борис КЛІМЧУК, голова облдержадміністрації: «Ми працюємо і отримуємо хорошу винагороду від держави, тому треба і про інших думати. А то в нас така гонка: є два ордени, то давай третього, бо хочу у 65 літ бути кавалером. У сорок будьте собі кавалерами!».

Тому чиновницьких звань і орденів буде значно менше, ніж торік.