В Україні — епідемія серцево-судинних захворювань , – б’ють на сполох медики. Щороку майже 450 тисяч співвітчизників помирає внаслідок проблем із серцем і судинами. Постійні стреси і нездоровий спосіб життя — ці чинники зумовлюють “омолодження” серцевих хвороб. Навчити людей дбати про своє здоров’я і поліпшити якість надання медичної допомоги має на меті Всеукраїнський проект “Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф”. Його ініціатори — фахівці Асоціації серцево-судинних хірургів України та Національного інституту імені Амосова, зокрема головний лікар інституту Сергій Сіромаха.

Щороку в Україні народжується 4 ,5 тисячі діток із вадами серця. Кардіологи столичного інституту імені Амосова надають їм кваліфіковану допомогу з перших годин життя. Усі операції на серці для малечі в Україні безплатні. Дорослі ж можуть лікуватися і на Волині. 12 років на базі обласної клінічної лікарні діє кардіологічний центр. Найсучасніше обладнання, спеціалісти, які навчались у Києві та за кордоном, зробили добру славу волинській медустанові. Її відзначають як одну з кращих у державі.

Волинська кардіологія отримає нові перспективи розвитку за умов реалізації проекту, що фінансує Світовий банк. Його кошторис — 30 мільйонів доларів США, – нагадав головний позаштатний кардіолог області Сергій Саламатін.

Якісна кардіологічна допомога стане доступнішою українцям і завдяки реалізації проекту “Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф”, сподіваються організатори. На його втілення медики не планують залучати додаткове бюджетне фінансування. Важливо лише, аби кожен українець усвідомив, що його здоров’я — у його ж “руках”. Тож, особливу увагу варто приділяти раціональному харчуванню, здоровому способу життя і філософському ставленню до проблем.