Одинадцять років тому в Луцьку на Театральному майдані вперше на честь Великодніх свят організували святкове дійство з веснянками і гаївками, виступами хорових колективів різних конфесій, вітаннями представників влади і духовенства. Цього року подібне дійство переросло в етнофестиваль “Великдень у Луцьку”. 

Під час етно-фестиваю “Великдень у Луцьку” можна було придбати вироби волинських майстрів декоративного й ужиткового мистецтва, взяти участь у розвагах та майстер-класах…

Секретар Луцької міської ради, виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук вперше Пасхальні свята зустрів не в родинному колі.

У цьому році я зустрічав з тисячами вірян, ми відвідали дуже багато храмів, церков, де я вітав вірян із цим святом, відзначав духовенство вітальними адресами Луцької міськоїради. Це незабутні враження, це духовне піднесення. Я бачив: люди усміхнені, люди радіють цьому святу, – розповів Ігор Поліщук.

Ще до початку фестивалю на Театральному майдані зібралися священослужителі різних церков і конфесій. Протоієрей Волинської Єпархії УПЦ КП Володимир Подолець впевнений, що Великдень завжди був надзвичайним святом, а те, що це мистецьке дійство об’єднує усіх мирян — ще один знак Божого благословіння.

Єпископ-ординарій Луцької дієцезії Римсько-Католицької церкви Віталій Скомаровський  зауважив, що цього року неймовірна подія – “Христос Воскрес!” лунало у храмах одночасно, а це має об’єднати людей у прагненні миру.

Етно-фестиваль об’єднав мирян різних конфесій. Ігор Тараненко, пастор Німецької Євангелістично-Лютеранської церкви впевнений, що шляхом мирних перемовин можна зробити так, щоб Великодні дзвони і надалі лунали в усіх храмах одночасно.

Після урочистого відкриття етно-фестиваль розпочали дитячі колективи Луцьких загальноосвітніх навчальних закладі, музичних шкіл обласного центру.

Протоієрей Волинської єпархії УПЦ Валентин Марчук вбачає у цьому особливий знак Божого благословіння свята:

– Дитяча любов, дитяча радість, дитяча молитва – це найдорожче, чим живе церква і волинська родина. Христос каже: “Будьте, як діти в радості царства небесного” і приємно, що діти розпочинають це святкування.

Відкрили фестиваль учасники гурту “Червона калина” Луцького НВК №9.

У фестивалі взяли участь не лише гурти й окремі виконавці нашої області, а й сусідніх Рівненської та Львівської. За словами начальника департаменту культури Луцької міськради Тетяни Гнатів, у етно-фестивалі “Великдень у Луцьку” взяли участь більше 20 колективів.