У Волинському краєзнавчому музеї презентували альбом Олени Пчілки “Український орнамент”.  Це – репринтне відтворення видання 1876 року, в якому були представлені вишивки, тканини і писанки.
Як розповіла одна з укладачів збірки, головний хранитель Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар, завдяки перевиданому альбому праця Олени Пчілки збережеться у цілісному вигляді, адже наразі у жодному музеї чи бібліотеці країни немає повного такого видання.
“Щоб відновити збірку, довелося співпрацювати з колегами з різних міст України. Скажімо, частину матеріалів знайшли в Київському музеї українського народного декоративного мистецтва, іншу – у Львові в музеї етнографії і художнього промислу Інституту народознавства НАН України, телефонували в бібліотеку Вернадського ”,  – розповіла  завідувач літературно-меморіального музею-садиби Лесі Українки в Колодяжному Віра Комзюк.
Загалом, в альбомі  31 лист – це таблиці узорів, зібрані у волинському краї, а також детальні коментарі до них і передмова.
Дослідження волинської орнаментики Олени Пчілки започаткували вивчення цього виду народного мистецтва в масштабах всієї України. Втім, зі слів Наталії Пушкар, ця праця буде цікава не тільки науковцям, бо візерунки можна вишивати.  При цьому збережені автентичні кольори видання 1876 року.
Альбом “Український орнамент” побачив світ у Ковелі, наклад видання – 300 примірників. До слова, його можна придбати у колодяжненському музеї-садибі.
У Волинському краєзнавчому музеї також відбувся вечір-портрет “Олена Пчілка – мати, письменниця, педагог”, приурочений до 80-річчя від дня її смерті.