Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, Почесний громадянин Волині й Луцька, заслужений діяч мистецтв України, письменник Василь Слапчук цими днями був удостоєний чергової почесної відзнаки. Диплом і медаль “Трудова слава” він отримав від Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології “Золота фортуна”. Ще однією приємною подією у творчому житті нашого земляка став вихід у світ польського перекладу роману про події афганської війни “Книга забуття”.

Письменник каже: щоб писати про війну, її треба переосмислювати роками і десятиліттями. Тому нинішні події оцінювати не береться.

Відсутність системного діалогу народу з владою, не визначена національна ідея, неможливість повного оновлення владної верхівки – ці проблеми українського суспільства, на думку Василя Слапчука, можуть зумовити тривалу війну.

Письменник-афганець нині активно цікавиться політичними подіями в державі. Він намагається осмислити роль нації та її лідерів, вплив на історію окремих особистостей і своє місце у розбурханій країні.