РАЦС документи_Мельничук_2'07'' Frame - 204Вже майже 2 місяці в Україні діє пілотний проект Міністерства юстиції, завдяки якому громадянам стало простіше позначати апостиль у документах. Тепер аби отримати цю послугу, не потрібно їхати до столиці, як це було раніше. На Волині її надають 11 відділів державної реєстрації актів цивільного стану. Сервіс електронного апостилювання діє, зокрема, в луцькому РАЦСі. Електронний апостиль — новий прогресивний сервіс, запроваджений Мін’юстом наприкінці листопада. Це — посвідчення документів некомерційного характеру, виданих органами юстиції, судами і нотаріусами, що засвідчує дійсність українських документів за кордоном.

Читайте також: Апостилювання у відділах державної реєстрації актів цивільного стану без зайвих зусиль та витрат

«Громадяни, які виїжджають за кордон і їм потрібно пред’явити документи в державні установи, або в інші структури, звертаються за апостилями, бо в інших країнах вимагають апостилювання документів. Апостиль засвідчує офіційність цього документа. Протягом двох днів апостиль є в електронній системі і документ апостилюється. Хоча є випадки, коли документ перевіряється до 20 робочих днів — коли Мін’юст не має якоїсь печатки або зразку підпису, або, якщо документи видані на окупованих територіях», − розповіла головний спеціаліст відділу ДРАЦС Алла Барабан.

Процедура отримання електронного апостилю доволі проста: громадянину, або його довіреній особі потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем проживання. Також необхідні оригінали документів, що апостилюються.

Фахівці зауважують: документи радянського зразка не апостилюються. Втім, у більшості випадків отримати новий документ, уже українського зразка, можна протягом дня.