У Луцьку зросла кількість хворих на ГРВІ. У поліклініках міста – черги. Ріст захворюваності на ГРВІ спостерігається і в районах області.  З 7 лютого усі школи Луцька йдуть на карантин. Призупиняють навчання і в деяких навчальних закладах районів.  

 За словами головного лікаря Луцької міської дитячої поліклініки Оксани Лєщинської, за минулі вихідні кількість хворих на ГРВІ  зросла удвічі.

Збільшилася кількість викликів в неділю по пункту надання меддопомоги, це показник збільшення захворюваності. Тому на наступних вихідних буде додаткова бригада для обслуговування викликів, – повідомила Оксана Лєщинська.

За офіційними даними волинського обласного лабораторного центру, за останній тиждень захворюваність на ГРВІ та грип по області зросла на 13%. За цей період захворіло майже 6,5 тисяч волинян, більша частина недужих – діти до 17 років. За результатами досліджень вірусологічної лабораторії Волинського обласного лабораторного центру, у двох дітей із Рожищенського району підтверджено грип.  У Луцьку таких випадків поки не було, каже лікарка Оксана Лєщинська.

За даними обласного лабораторного центру, перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Нині найвищі показники захворюваності на ГРВІ та грип у Маневицькому, Луцькому районах, містах Луцьку та Нововолинську. За такої ситуації у школах – карантин, в першу чергу, це стосується навчальних закладів, у яких на уроки не прийшло більше 20% учнів.

Станом на 6 лютого навчання призупинили більше десятка шкіл області, а секретар міської ради Григорій Пустовіт підписав розпорядження про тимчасове призупинення освітнього процесу з 7 по 10 лютого у всіх закладах загальної середньої та позашкільної освіти Луцька.

Аби уникнути розповсюдження вірусу, варто дотримуватися елементарних правил, каже головний лікар Луцької дитячої поліклініки.

– Уникати контактів із хворими, а хворим поважати здорових, не ходити на роботу, в училище, в інститут. Постільний режим, температурний режим приміщення, в якому лежить хворий. Зволоження повітря. Призначення лікарських засобів лише лікарем, бо останні дані доказової медицини доводять, що ті противірусні препарати, які так широко рекламують, не діють, вони протипоказані, – повідомила Оксана Лєщинська.

Батьки ж, з якими ми поспілкувалися у поліклініці,  розповіли, що для зміцнення здоров’я своїх дітей, дають їм більше фруктів, часто гуляють на свіжому повітрі та постійно провітрюють дім.