35-а сотня Самооборони Майдану «Волинська січ» зародилася у Києві 2014-го. Після Революції Гідності усі боєздатні вояки сотні пішли захищати Україну у складі добровольчих формувань Нацгвардії України. Про пережите січовики розповіли старшокласникам у Палаці культури обласного центру.

На початку січня 2014-го року у Києві почали створюватися сотні Самооборони Майдану. Побратимів з історичної Волині згуртував Павло Данильчук. Він пригадує, що вир революційних події пройшло понад 200 добровольців.

– Сотня була штурмовою. Ми брали участь в різних протистояннях з правоохоронцями. Ми були визнані на той час незаконним збройним формуванням. Саме на період лютого місяця. І вже на кінець лютого хлопці сотні активно долучилися до подій на Майдані, активної фази тут, в Луцьку. І в Києві, на жаль, понесли дуже серйозні втрати, – розповів Павло Данильчук.

19 лютого 4 роки тому на Майдані загинув боєць «Волинської січі» Сашко Капінос. Його товариш Петро Жовтовський на псевдо «Чорний», якому було 19, потайки від рідних виїхав з Кременця до Києва. Розповідає:

– За період, що я там був, – місяць часу, я отримав декілька контузій, і вже 18 числа ввечері мене поранив стрілок, слава Богу, невдало. Я втратив око. Але найгірше те, що втратив дуже багато друзів, в тому числі й Сашка. З нашої сотні загинуло 6 хлопців, 6 Героїв України, Герої Небесної сотні. Це дуже сильні, відважні люди, лицарі України, я пишаюсь, що з такими мав честь стояти пліч-о-пліч.

Після спілкування із представниками сотні, школярі переглянули документальний  фільм «Зима у вогні» та фотовиставку Олександра Тимошенка «Розстріляний Майдан».