shapeimage_1Волинське товариство лікарів польського походження вкотре організувало благодійний огляд громадян. До Костелу Пресвятого Серця Ісуса Христа, що у Ківерцях, навідалося більше десятка людей. Саме таку допомогу краянам, особливо знедоленим, медики вважають своїм важливим завданням.

Продовжує лікар-отоларинголог Олександр Щурук:
– Ми організовуємо такі огляди пацієнтів, які, можливо, не мають можливості приїхати до обласного центру, до районного центру, і, можливо, не мають коштів на обстеження. Як правило, ми проводимо огляди біля костелів. Робиться оголошення, і виявляються бажаючі люди, а тоді ми вже приїжджаємо і робимо огляди.

– Члени товариства надають допомогу пацієнтам, не залежно від їхнього віку та релігійної приналежності, – каже лікар акушер-гінеколог Валентин Левчук. – Ми не відмовляємо нікому – всі люди, які приходять до Костела, і прихожани, й інші, ми їх оглядаємо, призначаємо, і роздаємо ті ліки, які в нас є. Спілка лікарів польського походження виграла грант на медикаменти від сенату у Польщі і від спілки Покоління. Вони забезпечують нас медикаментами у тій мірі, наскільки це можливо.

Поки під час огляду лікарі можуть надати тільки ліки українського виробництва. Згодом, після розмитнення, вони отримають велику партію препаратів із-за кордону.
Як розповів один із пацієнтів Богдан Панкевич, до медиків він звертається нечасто, лише у критичних випадках. Така ж зустріч для нього – це можливість проконсультуватися з фахівцем і безплатно отримати ліки.

Товариство, яке діє на території історичної Волині, найближчі обстеження планує організувати у селі Замлиння Любомльського району і в Острозі.