Із першими погожими весняними днями волинські аграрії вийшли в поле. Нині їх завдання – зберегти вологу в ґрунті й підживити його, а також посіяти ранні культури. В усіх категоріях господарств планують засіяти ярими рекордну кількість площ — 330 тисяч гектарів. Зокрема, зерновими і зернобобовими — 120 тисяч. Технічними — майже 90 тисяч. Посіви цукрового буряка мають збільшитися до 14 тисяч гектарів. У сільгосппідприємстві “Рать” Луцького району вже завершили сіяти ярі культури. 

Посівна кампанія – лакмусовий папір того, як у господарствах підготувалися до весняно-польових робіт. Наша знімальна група стала свідком засіву останніх зі 150-и гектарів  ранніх ярих зернових культур у сільськогосподарському приватному підприємстві “Рать”. Там мобілізували зусилля, щоб сповна використати кожну погожу днину. Тільки таким чином можна досягнути хороших результатів, переконаний головний агроном Микола Романюк.

Вже чотири дні, як розпочали посівну. Сьогодні закінчимо посів ярих зернових і почнемо посів цукрових буряків, а на кінець тижня розпочинаємо посів кукурудзи, – розповів агроном.

Цього ж дня в господарстві розпочали сіяти цукрові буряки. Під цю культуру виділили 170 гектарів. Землю готує механізатор Андрій Герасимчук.

В області небагато сільськогосподарських підприємств, які використовують органічні добрива. Механізатор Юрій Шумський підживлює ними землю і в підсобному господарстві. Каже, що рослини від цього мають силу.

До весняно-польових робіт у господарстві придбали нову техніку. Її обслуговують спеціалісти під керівництвом Андрія Денисюка.

– Придбали новий трактор “Фендт 936” і одну сівалку.  Можливо, на осінь плануємо причіпну техніку більш поповнити, – поділився Андрій Денисюк.

Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, на Волині ранні зернові вже посіяли на площі близько 40 тисяч гектарів.