imagesВолинська археологія потерпає від діяльності мародерів, – про це під час круглого столу в Луцьку говорили музейні працівники, археологи і представники влади. Чимало цінних для археології об’єктів культурної спадщини Волині не внесені до державного реєстру.  Листи про включення об’єктів роками розглядають у профільному міністерстві. Зокрема, за останні шість років до державного реєстру не включили жодного. На засіданні круглого столу  “Проблеми і перспективи волинської археології” на це звернув увагу заступник начальника управління культури облдержадміністрації Віталій Стрільчук.  Тож, цікаві для історії городища і кургани — без захисту, їх безкарно руйнують мародери.

 «Минулого-позаминулого року було із Любомльським городищем, немає охоронної зони, відділ культури каже: «Немає за що зробити». Міська рада відмовляється робити також. Місцеві жителі уже рештки валів починають вивозити. Ми у міліцію, міліція також не може, бо немає охоронної зони, ми також робити нічого не будемо. Круг замкнувся, – поскаржився директор Любомльського краєзнавчого музею Олександр Остапюк

На думку представників влади, для боротьби із так званими «чорними археологами», потрібно удосконалити законодавство і посилити державний контроль.