Волинські лісівники готові до пожежонебезпечного періоду.  Такий висновок зробили співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій, оглянувши пожежну техніку підприємств  обласного управління лісомисливського господарства. Поблизу озера Тросне Маневицького району вони також тренувалися протидіяти масштабним лісовим пожежам.

Говорить заступник начальника УДСНСУ в області Віктор Милостивий:

–  З цього огляду мали змогу спостерігати квадрокоптер, він дасть змогу реально оцінити розміри лісових пожеж з висоти, а ще виявити лісових злодіїв та оцінити масштаби будь-якої ситуації.  На сьогодні я можу з упевненістю сказати, що лісівники області готові до пожежонебезпечного періоду.

Для охорони масивів на Волині  діє 20 лісових пожежних станцій, 49 спостережних вишок, із яких 32 обладнані системою телевізійного нагляду. В арсеналі також —68 пожежних автомобілів, третина з них — орендовані в місцевій пожежній охороні. Є десятки мотопомп і пожежних цистерн, 115 колісних тракторів із плугами.

Окрім професійного квадрокоптера, є ще лісовий пожежний танк, – повідомив директор ДП “Маневицьке лісове господарство” Володимир Радіон.

– Перший задум щодо трактора був — використовувати його для підгтовки грунту, але коли виїжджали на пожежі, побачили, що в місцях чорничників плугом до кінця грунт не можна проорати. Тому вирішили зробити ніж замість бульдозера. Це дозволяє робити мінералізовані смуги, щоб вогонь не перекидався на інші території. Поставили на трактор саморобну бочку, приладнали насоса центробіжного для закачування води і гасіння пожеж. Вийшла універсальна пожежна техніка, – розповів Володимир Родіон.

Торік в області ліквідували 23 лісові пожежі. Працівники державної лісової охорони лише ранньої весни понад 400 разів своєю технікою виїжджали гасити суху рослинність на землях сільськогосподарського призначення, що межують із лісовими масивами. Високий клас пожежної небезпеки тримався торік протягом усього сезону.

Аби цього року вогонь завдав якнайменше шкоди, на думку начальника обласного управління лісомисливського господарства Олександра Кватирка, необхідно, щоб лісівники були готові діяти в екстремальних ситуаціях.