Два місяці здобували досвід в установах Німеччини   четверо волинських студенток. Можливість відвідати одну з країн Євросоюзу вони отримали завдяки програмі “Мости в Україну”, що діє уже 12 років.  Троє з них навчаються на факультеті романо-германської філології СНУ імені Лесі Українки. Для них життя і робота в Німеччині — це, насамперед, можливість вдосконалити і поглибити знання мови. Окрім того, програма дає можливість збагатити світогляд — відчути “з середини” як живе німецьке суспільство. І, звісно, відвідати історичні місця. Аби стати учасником такої програми, необхідне знання мови, а також чітка мотивація, – каже декан факультету романо-германської філології СНУ ім. Лесі Українки Оксана Рогач.

Два місяці — термін, за який можна сповна зрозуміти спосіб життя в іншій країні. Адаптуватися волинським студенткам допомагали члени гостьових родин. Наталія Білоус та Тетяна Хомич кажуть: незважаючи на те, що німців вважають стриманими і педантичними, це привітні, відкриті люди.  При цьому дівчатам таки довелося  враховувати особливості  німецького  менталітету, зокрема прямоту та пунктуальність.  Мар’яна Салівончик наголошує: найскладніше було пристосуватись до життя за розпорядком.

На стажуванні у Німеччині побувала і студентка Луцького національного технічного університету Ольга Яскорська. Мову вона опанувала завдяки курсам  у Центрі вивчення іноземних мов, що у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки.  Здобутий досвід дівчата планують застосувати в Україні. Жодна з них не хотіла б залишитися у Німеччині. Водночас, усі  прагнуть  підтримувати контакти з людьми, з якими зблизилися за вісім тижнів.