До Дня народження Тараса Шевченка у Волинській бібліотеці для юнацтва організували зустріч студентів із громадським діячем і шевченкознавцем Русланом Теліпським. Він розповів про пам’ятники Великому Кобзарю у різних куточках світу і поділився думками щодо причин бойових дій на сході України. 

В обласній бібліотеці для юнацтва  цього року вже вдруге організовують зустріч студентів із громадським діячем, засновником проекту”Монументальна Шевченкіна” Русланом Теліпським. У його колекції – більше тисячі фото пам’ятників Великому Кобзарю. “За плечима” – і десяток  лекцій про Шевченка, проведених за кордоном. Такий досвід цікавий для молоді.

Цього разу на зустрічі йшлося про пам’яткознавство. Руслан Теліпський розповів, що монументи Тарасу Шевченку є на 5 континентах світу. Студенти дізналися, що саме Руслан посприяв, аби пам’ятники видатному українцю з’явилися в Оттаві й містах Латвії.

– Я – працівник відділу культури і мистецтв і, відповідно, хочеться щось про Шевченка розповісти дітям таке, чого не розповідали в школі, – каже організатор зустрічі Любов Фрадинська. – Ми з Русланом познайомилися дуже давно, і мене дуже вразило, що така молода людина має таке захоплення. Пізніше я ставила за приклад вже своїй дочці його творчість, його діяльність: ось чим можна займатися! 

Руслан також розповів, що на заході України встановлено понад 800 пам’ятників Шевченку. Найбільше — в Івано-Франківській, Львівській і Тернопільській областях. А на сході нашої держави, зокрема, на окупованих територіях не набереться й 40. На думку Руслана Теліпського, це — одна з причин неоголошеної війни.

– Шевченківська тематика — вона нескінченна, – вважає Руслан, – адже творчість і діяльність Тараса Григоровича надихають вже не одне покоління і в третьому столітті його творчості. Й для мене головне – донести незаангажовано, якою він був людиною, для чого він боровся за Україну.

На згадку про зустріч студенти отримали поштівки із фото великого українця, зроблені шевченкознавцем Русланом Теліпським.