Нагадаємо, зміни у законопроекті, винесеному на розгляд Верховної ради, спричинили масові протести афганців та чорнобильців. Переговори між Кабінетом міністрів і громадськими організаціями ветеранів тривають. Частину пропозицій, які призвели до протестів, вже знято.

Голова обласної спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович говорить, що афганці готові йти на компроміси з владою. Єдина вимога ветеранів – це дотримання їх прав, передбачених у “соціальному” законодавстві. Якщо пільги афганцям розподілятимуть, застосовуючи ручне управління, люди швидко залишаться без грошей. Виплати повинні отримувати усі представники пільгових категорій.

На вирішення проблем афганців на місцевому рівні звернув увагу голова облдержадміністрації Борис Клімчук. Зокрема, медичну допомогу їм надаватимуть в обласному госпіталі, у якому до 9 травня наступного року відремонтують усі палати. Гроші на це вже виділив благодійний фонд “Рідна Волинь”, по 30-40 тисяч передбачать в бюджетах усіх районів, решту, за потреби, в обласному бюджеті. Житло ветерани війни в Афганістані зможуть отримати в Луцьку, якщо буде збудований новий квартал на місці військової частини.

Зволікати з допомогою афганцям вже нікуди, – щороку помирає більше сорока волинських ветеранів.