Його картини зберігаються чи не по усьому світу, а він 15 років був на заробітках, щоб прогодувати сім’ю. Наш наступний сюжет  – про волинського художника-постановника та викладача Михайла Мельника. Майстер натюрмортів повернувся до Луцька з Італії.  

Михайло Мельник повернувся до художньої майстерні, яку облаштував у себе вдома. Її майстер пензля на 15 років залишив, бо професія художника в Україні не давала йому гідних заробітків.

– Треба було вчити дітей, я не міг оплатити навчання, мусив їхати на заробітки. Вже вік,  вже хочеться бути в Україні, щось робити для своєї держави, – каже художник.  

На заробітках в Італії колишній художник-постановник Волинського драмтеатру не припиняв працювати творчо. Розповідає:

– Я працював у вітражній майстерні, робили декори по склу, після роботи малював пастелі і акрил. Потім поміняв роботу, пішов на будівництво і малював тільки взимку або коли негода.

67-річний художник переглядає свої роботи, що зберігаються на горищі. Творчості приділяє не так багато часу, як раніше, більше займається здоров’ям. Але і без діла не сидить. Нещодавно отримав замовлення від настоятеля місцевої церкви і нині розмальовує ікону.