Майже 800 випадків шахрайств зафіксували на Волині торік. Волинян обдурювали  на вулиці, виманюючи мобільні телефони, пропонуючи розділити гроші зі знайденого гаманця чи збираючи благодійну допомогу неіснуючому хворому.

Як розповів правоохоронець, найвища сума, яку видурили минулого року, – 50 тисяч гривень. На гачок шахраїв потрапив лучанин, справа якого пов’язана з продажем квартири. Про це повідомив заступник начальника відділу слідчого управління національної поліції області Іван Поторась.

Більше півтисячі шахрайств, зареєстрованих минулого року на Волині, це кібер-шахрайства, відсоток розкриття таких злочинів – низький.

– Левова частка – це інтернет-шахрайства. Це пов’язано із банківською таємницею, доступ до електронних засобів інформації, на який необхідне клопотання, а злочинці це все міняють, банківська картка в нього, якщо місяць, це дуже добре, так само сім-картка, так само телефон, він все це викидає, щоб його не ідентифікували, – повідомив Іван Поторась.

Як розповіли поліцейські, найпоширеніші схеми кібер-шахрайств: телефонні дзвінки із проханням назвати реквізити своєї банківської картки, чого у жодному разі робити не можна, дзвінки із повідомленнями про те, що найближчим родичам необхідна грошова допомога, фейкові повідомлення про продаж товарів, ціна на які занижена.

Повернути кошти, які віддали шахраєві, практично не можливо. За лічені секунди гроші  перераховують в інші міста України, а то й на непідконтрольну Україні територію та  знімають з рахунку.

Отримуючи дзвінок з невідомого номера чи повідомлення у соціальних мережах від незнайомої людини, будьте максимально обережними, кажуть у поліції.