У жовтні цього року в обласному центрі відбудеться Міжнародний поетичний фестиваль“Меридіан Луцьк”. Він покликаний стати ще одним елементом сучасного культурного обличчя регіону та популяризувати Луцьк і Волинь не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Дійство організовують за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку і міської ради. 

Міжнародний поетичний фестиваль “Меридіан Луцьк” – новий для міста. Його організують за форматом, що вже кілька років практикують у Чернівцях. Фестиваль об’єднує любителів прекрасного з багатьох країн світу. Завдяки цьому збагатиться культурне життя Луцька і Волині. Про це під час прес-конференції розповіли організатори дійства.

Говорить  голова “Мистецького об’єднання “СтендаЛь” Ельвіра Яцута:

– “Меридіан Луцьк” вперше відбудеться в Луцьку 6-8 жовтня цього року. Ми плануємо, що фестиваль стане щорічним, що з кожним роком до нас долучатимуться все більше партнерів, більше театрів, музикантів. Я впевнена, що в фестивалю – велике майбутнє, оскільки його “старший брат” у Чернівцях кілька років поспіль – один із найкращих в Україні.

Президент Міжнародної літературної корпорації “Meridian Czernowitz” Святослав Померанцев переконаний, що завдяки фестивалю про Луцьк більше знатимуть в інших країнах Європи. Очікується, що на поетичне дійство завітають автори з Польщі, Білорусі, Литви, Чехії, Естонії та Латвії, а також Ізраїлю.

Організатори запевнили, що фестиваль “Меридіан Луцьк” – це не тільки поезія, а й музика, театр і всі інші можливі види мистецтва. Зі сцени звучатимуть оригінальні тексти і переклади українською.

 

Я дуже сподіваюся, що років через три до Чернівців в цьому плані приєднається Луцьк, – каже письменник Сергій Жадан. – І всі будуть говорити, що це за місто таке Луцьк, що там за фестиваль і чому туди всі їдуть, та чого там такі натовпи читачів, які ходять слухати поетів…

Директор департаменту культури Луцької міськради Тетяна Гнатів повідомила:

Цей масштабний проект є у планах роботи міської ради, департаменту культури. Виділено кошти в сумі 270 тисяч. Це – фінансова підтримка. Плюс з нашого боку ми гарантуємо та обіцяємо організаційну.

Міжнародний поетичний фестиваль “Меридіан Луцьк” організовують за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку і міської ради.