У  Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки презентували виставку літаків-винищувачів часів другої світової війни з колекції Валерія Гнатюка. Якби вони не були точними міні-копіями, то не вмістилися і на найбільшому летовищі нашої держави.

Працівник  обласного відділення одного з банків Валерій Гнатюк один з найавторитетніших і найдосвідченіших моделювальників-стендовиків у регіоні. Він уже сконструював 122 точні моделі винищувачів часів другої світової війни, зменшених у 72 рази. Майже  щовечора  вихідними  він закривається у кімнаті, щоб працювати над черговим літачком. Ррадянські “ІЛи”, “МІГи”, “Яки”, “ЛА”, літаки гітлерівської Німеччини, фашистської Італії, мілітаристської Японії, США, Фінляндії, Англії, Франції, Іспанії, Польщі, Голандії та Румунії – за цими моделями можна вивчати світовий досвід розвитку військової авіації.

Моделі повинні відповідати певним вимогам, що висувалися на початку минулого століття до бойових машин. А це надзвичайно тонка і копітка робота, – переконується на власному досвіді Валерій Гнатюк.