394g0910_01-avi_snapshot_00-34_2016-10-31_17-29-14Обласна служба зайнятості поруч із наданням соціальних послуг безробітним та роботодавцям активно веде прогнозні дослідження. Адже ринок праці постійно розвивається. Тому важливо його вивчати, аналізувати, аби забезпечити необхідний баланс попиту та пропозиції для оперативного розв’язання актуальних проблем.

Під час засідання обласного координаційного комітету йшлося про те, як роботодавці впливають на ефективність ринку праці. До слова, за останнім дослідженням фахівців, нині на різних підприємствах працює 11 600 пенсіонерів.

Говорить директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук:

– Ринок праці, з одного боку, – це пропозиція праці і готовність людини приступити до роботи, а з другого боку – це готовність прийняти людину, запропонувати те, що вона вміє і що потрібно роботодавцю. Це не завжди легко, і фахівець служби зайнятості має достеменно знати обидві сторони цього діалогу. Можливості людини: хочу? можу? буду? — і можливості роботодавця: наскільки він дотримається того, що обіцяє в пропозиції праці. Тому є такий координаційний комітет, який включає три гілки управління: профспілки, роботодавці та влада.         

Заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Олександр Ткачук наголосив на пріоритетах реформування профтехосвіти. Учасники засідання обговорили загрози ринку праці та визначили першочергові кроки, які варто зробити владі у співпраці з  профспілками й роботодавцями для запобігання відтоку активних співвітчизників за кордон, збереження та створення робочих місць із гідною заробітною платою і безпечними умовами праці.