Уряд подасть на розгляд Верховної Ради проект закону про державний бюджет на 2015 рік тільки у разі ухвалення парламентом запропонованих пакетів податкових та бюджетних реформ. Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні уряду у понеділок.

“Це спільна позиція усього складу Кабінету Міністрів: на чинній податковій базі без проведення податкової реформи, реформи єдиного соціального внеску і бюджетної реформи уряд не буде подавати бюджет, так як це буде бюджет економічного падіння, а не стабілізації”, – заявив Прем’єр.
За його словами, сьогодні уряд схвалює необхідний для бюджету-2015 пакет реформ, розроблений Міністерством фінансів, і передає до Верховної Ради. Цей пакет, як повідомив Яценюк, включає наступні закони: нова редакція податкових змін, радикально нова система оподаткування єдиного соціального внеску, зміни до бюджетного кодексу: “Це є тією основою для того, щоб внести вже порахований четвертий документ – закон України про державний бюджет на 2015 рік, який розрахований виключно на основі пакету економічних і соціальних реформ”.

Глава уряду закликав парламент ухвалити ці закони. “Країна вимагає реформ. Ми звертаємось до парламенту проголосувати пакет економічних реформ і залежно від того, що парламент проголосує, ми невідкладно вносимо закон України про державний бюджет на новій податковій і бюджетній базі”, – зазначив він.

“Подача бюджета на чинній базі є неприйнятною. Уряд не піде на те, щоб у зв’язку з падінням економіки майже на 7%, яке пов’язане з війною, розв’язаною Росією проти України, піти на падіння всіх соціальних витрат. Ми знайшли помпенсатора. Ми знаємо, як зробити цей бюджет бюджетом стабільним і саме для цього парламент повинен завтра проголосувати пакет економічних, податкових і бюджетних реформ”, – наголосив Яценюк.