Під час літніх відпусток чимало волинян планують відпочинок в інших країнах. Беруть із собою і дітей, але часто забувають про правила і необхідні документи  при перетині державного кордону. Є особливості, якими нехтують. З початком канікул прикордонники повертають все більше і більше дітей додому.

 

Головна причина –  при огляді прикордонникам не надають відповідних документів. Вина – батьків, бо не знають законодавства, безвідповідально ставляться до оформлення проїзних документів. У понад  200 дітей  не здійснилася мрія відпочинку за кордоном. Майже  половина з них- влітку.

 

Буває і батьки неуважні, забувають вклеювати нове фото в закордонні паспорти. Нерідко вдаються навіть до підробок документів, кажуть прикордонники, коли самотужки вклеюють іншу фотографію. Інколи й забуває один із батьків повідомити іншого про те, що дитину везе до чужої країни, або ж немає інших відповідних довідок.

Перевагу мають лише ті, хто мешкає в прикородонних районах і лише вони мають право для дітей брати свідоцтво про народження і з цим документом перетинати кордон. Щоправда, лише в тому районі, де народилися і проживають.

На автостанціях, в туристичних агенствах, потягах, школах прикодонники розміщують відповідні листівки, в яких вони закликають батьків бути уважнішими і вивчати відповідні закони.