vvvУ рамках Закону про декомунізацію у Луцьку з’явилась нова вулиця. Ім’я Волноваської відтепер носитиме колишня вулиця Жовтнева. Мешканці Жовтневої сприйняли перейменування вулиці  спокійно.  Ідею назвати вулицю на честь міста-побратима Волновахи запропонували в Луцькій міській раді. Ініціатива належить одному з депутатів. Для міста  – це символічна подія. В травні 2014 року в жалобі за бійцями був увесь Луцьк.  Останніми роками між містами  закріпилися дружні стосунки.  За збігом обставин, в обох містах нові імена отримали вулиці-тезки: Октябрська та Жовтнева.

 «Це звичайна житлова вулиця, де проживають лучани. Але зрештою, на сьогоднішній день вона вже наділена великим змістом і я думаю, що   мешканці будуть до того відноситися з повагою», – наголосила секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко.

Два роки лучанка  Марія  Махновець  живе спогадами про сина. Показує рапорт, що передали рідні разом із речами,  де він просить звільнення в запас, за місяць до трагедії.

«Там загинуло наших 18 солдат.  Я їздила, там стоїть дубовий хрест, меморіальна дошка , пише прізвища. Дерева обсмалені. Це якраз від Волновахи 15 км, Благодатне, де їх розстрілювали», – не стримуючи сліз згадує Мати загиблого героя Віталія Махновця Марія.

В останніх дзвінках Віталій Махновець розповідав про Волноваху, як гостинно зустрічали хлопців, пригощали котлетами і пиріжками. Та вже згодом здригнеться вся країна – кілька годин  ворог немилосердно решетив поля.

Перші жертви АТО – 18 волинян  з  51-ої Володимир-Волинської бригади. Через рік після кривавого бою до  Волноваського району  поїде мати Віталія. Ще за кілька місяців руку перемир’я і співпраці простягнуть один одному міста-побратими. Засвідчать єднання і назвами вулиць, для збереження пам’яті і миру.