завантаженняВартові державних рубежів України, Польщі й Білорусі провели міжнародний міні-турнір з футболу. До 4 команд силовиків долучилися й футболісти з села Грабове Шацького району. Матчі відбувалися в польському селі Воля Угруська в рамках Європейських Днів добросусідства України й Польщі.

Клас гравців з кожним роком стає все вищим і вищим. Бачимо для себе деякі прорахунки, над чим треба більше працювати, на чому треба більше акцентувати увагу. Але поряд із тим хочу відзначити, що ми досягли мети змагань. Головне, що ми зустрілися зі своїми колегами, з якими спільно охороняємо кордон у такій нестандартній обстановц” ,- розповів капітан команди Луцького прикордонного загону Микола Ферен.

Неодноразові ведення гри, все ж, не принесли лучанам перемоги. У результаті в луцьких прикордонників – 5 м’ячів забитих і 3 пропущених. Такі ж цифри і в іншої волинської команди – з села Грабове. Перше місце посіли білоруські прикордонники.

Дуже подобається організація турніру, гарні умови. ну і приємно пограти у футбол у своє задоволення. Наша команда цього року має практично найкращий склад, тому й вийшло виграти його“, – поділився враженнями від участі у футбольному міні-турнірі капітан брестської команди Олег Данильчук.

Проведення таких матчів має в Польщі державну підтримку. Міністр спорту та туризму Польщі Томаш Єнджейчак назвав їх ще одним кроком до співпраці і хороших взаємин між Україною й Польщею. До речі, сучасний стадіон звели до Євро-2012 коштом села.

У нас була не завжди легка історія, але ми мусимо вибудовувати нові стосунки разом і бачимо, що ця ініціатива процвітає. ми всі за те, щоби це було два, три чотири місці, бо то, як ви відзначили, аспект економічний, люди в ці дні приходять один до одного. Але це й суспільний аспект, бо кожна ініціатива, кожен спільний проект зближує нас і віддаляє нас від конфліктів“, – розповів він.

Та головне, як кажуть, не перемога, а участь. Команди і капітани отримали нагороди, а керівництво гміни й повіту пообіцяли підтримку у проведенні таких турнірів у майбутньому.