Земля у руках мудрого господаря може стати джерелом прибутку. Головне, аби він мав право нею розпоряджатися. Дубівська об’єднана громада розташована поруч з містом Ковелем. Земля у навколишніх селах завжди була привабливою, кажуть місцеві. 

Земельний фонд Дубівської, як і решти об’єднаних  громад Волині, невдовзі поповниться. Адже у її власність перейдуть землі, які розташовані за межами населених пунктів. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів.

За словами обласного експерта з бюджетних питань Асоціації міст України Василя Грома, це дасть можливість громадам розвиватися:

Це бюджет, їхні ресурси, друге – це розвиток інфраструктури громади. Ми всі говоримо, що в громадах багато сміття, а де побудувати елементарну сміттєсортувальну лінію? В межах населеного пункту її не можна будувати, тільки за межами. Третє – інвестиції.

Нині підраховують територію, яка невдовзі поповнить резерви громади, і в Дубовому. Однак добре розуміють, що частина земель, які могли б належати їм, уже продані чи передані в оренду.

Говорить Дубівський сільський голова Роман Троцюк:

Ці земельні ділянки власники взяли на 49 років в оренду, сьогодні ми ними не можемо розпоряджатися, якщо навіть не будуть ефективно використовуватися, на це ми вплинути не можемо, бо є їх договір оренди.

На території Дубівської громади є декілька масивів, які свого часу поділили між бажаючими побудувати житло. Один з таких розташований поруч із селом Дубове. Із 140 власників, які 8 років тому отримали тут землю під забудову, житло звели тільки 20. Живуть ще менше, бо місцина не газифікована, нема там і лінії електропередач.

– Аби поставити трансформатори і дати в оселі електроенергію, необхідно 5 мільйонів гривень, – каже сільський голова. Із сільського бюджету таких грошей не виділять, сім’ї , які живуть на масиві, готові вкласти власні гроші, але бажаючих надто мало. Решта власників земельних наділів в електрифікації масиву не зацікавлені.

Ми домовлялися з інвестором: візьми гроші з тих, хто хоче продати, хто не будується, і зроби по собівартості це «світло» людям, але інвестор на це не пішов, – каже Роман Троцюк. – Обленерго таких об’єктів поки не будує.

Навпроти масиву – чимала територія, яка невдовзі стане власністю об’єднаної територіальної громади. Сільський голова каже, що роздрібнити її не дозволять, бо ділянка приваблива для інвестування:

За нами за лісом є ділянка 20 га, яку ми можемо дати для промисловості. Ділянка цікава тим, що вона знаходиться поруч з міжнародною трасою Ковель – Брест, є високовольтна лінія, поруч місто Ковель, а це – робоча сила.

Коли ж усі об’єднані громади Волині отримають землі, які їм належать за законом, і чи будуть ці землі доступні людям, – дізнавайтеся з наших випусків новин.