За останніх три роки у Луцьку з’явилося 11 під’їздів житлових будинків, пристосованих для потреб інвалідів на візках. Під час ремонту вулиць, зокрема, Героїв УПА, Гордіюк, Конякіна, Степана Бандери комунальники понизили бордюри або встановили пандуси. Шість світлофорів у місті обладнано звуковими пристроями, аби незрячим  було легше орієнтуватися на дорозі . Ці заходи для створення безбар’єрного життєвого середовища інвалідів проведені у межах реалізації однойменної Програми, ухваленої Луцькою міськрадою. “Втім, не усе, що планували вдалося втілити”, – констатувала під час засідання комітету забезпечення доступності інвалідів до об’єктів соціальної й інженерно-транспортної інфраструктур міста перший заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська. З її слів, найскладніше облаштовувати для потреб візочників житлові будинки, зведені у минулі роки, інша проблема – транспорт загального користування, яким би могли користуватися представники маломобільних груп населення. Зі слів начальника відділу транспорту і зв’язку міськради Олександра Середи, тролейбус, переобладнаний раніше для перевезення візочників, не годиться, він ще не сертифікований, до того ж, втручання в конструкцію взагалі не є добрим.
Тим часом, ті неповносправні, які мають власні автомобілі, невдовзі зможуть побачити спеціальні місця на комунальних стоянках Луцька. За законом таких має бути п’ять відсотків  загальної кількості місць. «Зазвичай, це одне місце на стоянці» — зауважив, звітуючи на засіданні, колишній директор КП «Автопарксервіс» Анатолій Носалюк. Втім, за його словами, фактично неповносправних буває більше, особливо на ринках, і розмітка проблеми не вирішить.
Пропозиції щодо вирішення  проблем, з якими стикаються неповносправні, присутні домовилися врахувати у проекті Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення Луцька на 2011-2013 роки. Обговорення проекту триватиме до 10-ого жовтня.