17 серпня, у прямому ефірі телеканалу «Нова Волинь» та «Українського радіо «Луцьк» відбувся шостий випуск програми #Звіти_наживо. На запитання громадян та журналістів відповідала начальниця управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації Людмила Плахотна.

Ведучий Микита Чибар, експерти проекту – журналіст інформагентства ZIK Мирослав Ватащук, кореспондентка інформагентства «Конкурент» Юлія Остапович та журналістка інтернет-видання «Район Рожище» Ірина Зенц, волиняни і народна депутатка Ірина Костюкевич поставили чиновниці чимало запитань щодо підготовки до нового навчального року та впровадження програми «Нова українська школа».
За словами Людмили Плахотної, з набуттям чинності нового «Закону про освіту» змінилась філософія освітньої галузі: в управлінні, фінансуванні, освітніх програмах, методичній складовій, у вимогах до оснащення освітнього процесу та рівні кваліфікації педагогів. Це тісно пов’язано з процесами децентралізації та формування в ОТГ керівних освітніх органів.
Найбільшою проблемою на Волині, на думку Людмили Плахотної, є забезпечення дошкільнят місцями в садочках. Суттєве поліпшення очікується до 2020 року, коли у розпорядження дошкільних закладів перейдуть малокомплектні школи і новозбудовані приміщення.
Експертів цікавило питання, чому в окремих ОТГ і м. Луцьк не вистачає державної освітньої субвенції, тоді як на інші населені пункти коштів виділено забагато.
Людмила Плахотна зазначила, що важливо ефективно розпорядитись державними коштами. Зазвичай їх бракує там, де не розформували малокомплектні школи й класи і не скерували кошти на опорні навчальні заклади. Обласне управління освіти, усвідомлюючи те, що ніхто не поверне надлишкові кошти, клопотатиме про виділення додаткових фінансових ресурсів для забезпечення повноцінного функціонування всіх освітніх програм.
«Школа і об’єднана громада регулюють найоптимальніший варіант фінансування і формування потреб навчальних закладів, а органи місцевого самоврядування повинні ефективно розпорядитись коштами», – сказала Людмила Плахотна.
Майже 1000 волинських педагогів пройшли перенавчання і курси підвищення кваліфікації для роботи за програмою «Нова українська школа». Чимало викладачів пенсійного віку, усвідомивши сучасні вимоги, – полишили роботу.
Ще одним питанням, яке цікавило експертів, був доступ до освіти дітей з інвалідністю. На думку експертів, у Волинській області небагато дітей з інвалідністю мають доступ до інклюзивної освіти.
Людмила Плахотна відповіла, що інклюзивною освітою охоплено 334 дитини, але це не найвищий показник, і в цьому напрямку є над чим працювати.
Команда UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та Громадський рух ЧЕСНО продовжують всеукраїнський проект #Звіти_наживо, покликаний змінити застарілий формат звітування посадовців на інтерактивне інтерв’ю у прямому ефірі регіональних філій НСТУ.
Наступні #Звіти_наживо стосуватимуться таких тем:
Вересень — медична реформа
Жовтень — початок опалювального сезону
Листопад — бюджети міст
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.